4 sierpnia 2023

Dieta wege w cateringu dietetycznym

Jesteś wegetarianinem i poszukujesz zdrowej, zbilansowanej diety? Dieta pudełkowa wege to coś dla Ciebie! Eliminacja mięsa z możliwością wykluczenia również owoców morza i ryb to doskonały sposób żywienia regularnego, smacznego i jednocześnie zdrowego. Dieta wegetariańska może też okazać się świetna dla osób, które przez jakiś czas chcą wykluczyć mięso ze swojego jadłospisu.

Dieta wegetariańska – zalety

Dieta wegetariańska zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Różnorodne posiłki bez mięsa, a za to z produktami pochodzenia roślinnego, tofu, świeżymi warzywami czy rybami, to opcja nie tylko smaczna, ale też pełna witamin, składników odżywczych i minerałów. Czerwone mięso może być z powodzeniem zastąpione m.in. rybami, które zawierają dużo kwasów omega-3, przeciwutleniaczy i magnezu. Zaletą diety wegetariańskiej jest też to, że eliminuje podroby zwierzęce oraz większość tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, które są źródłem niezdrowych nasyconych kwasów tłuszczowych, powodujących m.in. podwyższony cholesterol i prowadzących do nadwagi. Oferuje natomiast zdrowe tłuszcze, dużo białka, które mają np. nasiona roślin strączkowych, odciąża tez żołądek. Ponadto stosując dietę wegetariańską, zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego, a także cukrzycy dzięki zmniejszonej ilości cukrów prostych.

Dieta pudełkowa wegetariańska

Dieta pudełkowa to smaczne posiłki dostarczane tak, by były całkowicie świeże i byś mógł spożywać je w sposób regularny. Możesz zdecydować się na różne warianty kaloryczności, które pozwolą Ci dostosować się do Twoich potrzeb żywieniowych. Catering dietetyczny to duże zaoszczędzenie czasu – nie tylko nie musisz gotować, ale też zmywać naczyń, które często piętrzą się podczas przygotowywania posiłków. To także urozmaicenie diety – jeżeli nie chcesz już codziennie jeść robionych na szybko do pracy kanapek z serem lub kupować niezdrowych gotowych dań, możesz mieć pewność, że dzięki diecie pudełkowej wegetariańskiej Twój codzienny jadłospis zupełnie się odmieni.

Popularne posiłki w diecie wegetariańskiej

Pełne witamin rośliny strączkowe, kasza gryczana, komosa ryżowa, płatki owsiane, ryby, a także wszelkiego rodzaju warzywa i owoce to tylko część niezwykle zdrowych składników, które wypełniają menu wegetariańskie. W naszej diecie wege oferujemy 5 posiłków w ciągu dnia. Przykładowe menu to: śniadanie – czekoladowa gryczanka ze śliwką i cynamonem, drugie śniadanie – fit pizza ze szparagami na zielonym spodzie owsianym z dodatkiem siemienia lnianego, obiad – klopsiki z czerwonej soczewicy, bobu i białej fasoli z prażonymi płatkami migdałów, a do tego ryż z podsmażaną cukinią i selerem naciowym oraz surówka, podwieczorek – fit szarlotka z budyniem na owsianym spodzie, a na koniec kolacja – sałatka z łososiem lub tofu obsmażanym w sezamie z granatem, mango i awokado. Tak pyszna, zdrowa i dobra dieta zapewni Ci dobre samopoczucie przez cały dzień!

Catering dietetyczny wegetariański z LikEat

Jeżeli chcesz wyeliminować ze swojego jadłospisu mięso (lub też ryby i owoce morza), ale niekoniecznie masz czas na gotowanie, postaw catering wegetariański LikEat! Oferujemy zbilansowane, zdrowe posiłki, pełne różnorodności i świeżości. Zdrowa dieta i regularne spożywanie jedzenia to podstawa, a nasz catering dietetyczny może Ci to zapewnić! Prócz diety WEGE oferujemy również wiele innych diet pudełkowych, np. dietę flexitarian. Nasz catering dietetyczny działa w wielu miastach w Polsce, dowozimy m.in.: