5 lutego 2024

Czy dieta pudełkowa pomaga schudnąć?

Wykańczające diety, efekt jojo i ciągły brak efektów odchudzania może być nie tylko demotywujący, ale i frustrujący. Alternatywą dla samodzielnego gotowania i planowania dań jest dieta pudełkowa. To posiłki komponowane przez dietetyków i specjalistów, które regularnie są dostarczane prosto pod nasze drzwi. Czy można schudnąć na diecie pudełkowej?

Jak dieta pudełkowa może wpłynąć na odchudzanie?

Często brakuje nam czasu na przygotowywanie posiłków dietetycznych i w ramach wyjątku jemy coś niezdrowego, w pośpiechu. Wyjątki zdarzają się coraz częściej, a nasza waga stoi w miejscu. Stosując dietę pudełkową, mamy pewność, że zdrowe posiłki zostaną nam dostarczone na czas, a my zyskamy mnóstwo wolnych chwil, które normalnie spędzilibyśmy w kuchni czy na zakupach, a które może zastąpić na przykład aktywność fizyczna czy trening siłowy. Catering dietetyczny to przede wszystkim wartościowe posiłki, które zaspokajają zapotrzebowanie energetyczne i gwarantują dłuższe uczucie sytości. Dzięki nim ograniczymy kupowane na szybko gotowe, przetworzone dania czy inne słodkie zapychacze i zmniejszymy podjadanie pomiędzy posiłkami.

Kaloryczność diety pudełkowej

W diecie najważniejszy jest deficyt kaloryczny. Dzięki z góry ustalonej kaloryczności diety pudełkowej nie musisz tracić czasu na ciągłe liczenie kalorii. Dietetycy dokładnie komponują dania, serwując odpowiednie porcje dla celów żywieniowych i potrzeb klienta. Diety pudełkowe mogą mieć różne kaloryczności, które dobiera się na samym początku, zważając na masę ciała, wzrost, wiek i aktywność fizyczną, ale też cel żywieniowy. Stosując się regularnie do jadłospisu w cateringu dietetycznym, bez dodatkowego podjadania, mamy gwarancję zrzucenia zbędnych kilogramów w postaci tkanki tłuszczowej, oczywiście o ile dobrze dobraliśmy kaloryczność diety. Jeśli nie wiesz, ile kalorii dziennie powinieneś zażywać, warto spytać o radę specjalistów, którzy podpowiedzą Ci, ile powinieneś jeść, by schudnąć.

Regularność posiłków w ramach cateringu dietetycznego

Dieta pudełkowa pomoże utrzymać regularność spożywania posiłków, co jest nie tylko ważnym elementem odchudzania, ale ma też duży wpływ na nasze zdrowie. Regularne, zdrowe odżywianie wpływa pozytywnie na układ pokarmowy i daje żołądkowi odpowiednio dużo czasu na przetrawienie pokarmu. Z dietą pudełkową nie musisz martwić się, że nie zdążysz ugotować obiadu na czas lub że zapomnisz o śniadaniu. Pozwoli to przyzwyczaić organizm do jedzenia o ustalonych porach, co ureguluje odczuwanie głodu, jednocześnie spełniając codziennie zapotrzebowanie kaloryczne i przyspieszając tempo chudnięcia.

Posiłki w diecie pudełkowej redukcyjnej

Jeżeli zależy Ci na zrzuceniu nadprogramowych kilogramów, możesz zamówić specjalną dietę redukcyjną. Odpowiednia obróbka termiczna pozwala na przygotowanie lekkich, pełnowartościowych i sycących posiłków. Z LikEat szybko odkryjesz, że dieta redukcyjna może być przyjemnością, a nie udręką! Nasze zespoły dietetyczne opracowały ją w taki sposób, aby dostarczała odpowiednią ilość makroskładników, witamin i minerałów, jednocześnie sprawiając każdemu radość w trakcie samego jedzenia. Nasze propozycje zestawów diety redukcyjnej obejmują kilka wariantów kalorycznych, dostosowanych do różnych celów dietetycznych, co pozwala skutecznie i zdrowo pozbyć się nadmiaru kilogramów. Każdy posiłek jest odpowiednio zbilansowany i przyjemnie pobudza kubki smakowe, jednocześnie gwarantując różnorodność i brak monotonii w jadłospisie.

Postaw na dobry catering dietetyczny i zdecyduj się na LikEat! Działamy w wielu miastach w Polsce, dowozimy m.in.: