16 sierpnia 2022

Pomysły na jedzenie do pracy

Coraz więcej osób zapomina o tym, że chcąc prowadzić zdrowy tryb życia, nie można zapominać o posiłkach w pracy. Oczywiście część z nas tłumaczy się charakterem pracy: brakiem możliwości ustalania regularnych przerw, przerwy uzależnione są od czynników zewnętrznych itp. W większości przypadków jest to jednak wymówka. Jeśli dobrze się postarać, każdy znajdzie przynajmniej 10 minut co kilka godzin, by zjeść pełnowartościowy posiłek. Dlaczego jedzenie w pracy jest tak ważne?

Śniadanie przed pracą – dlaczego nie należy o nim zapominać?

Śniadanie daje nie tylko energię do rozpoczęcia nowego dnia, ale także gwarantuje zdrowie psychiczne. Zjedzenie śniadania rano może poprawić nastrój, zmniejszając poziom stresu i poprawiając funkcje poznawcze. Jedzenie śniadań wpływa oczywiście na stan zdrowia. Codzienne spożywanie śniadania to jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie, aby utrzymać prawidłową wagę, obniżyć ciśnienie krwi i zapobiegać chorobom serca.

Posiłki do pracy – o czym należy pamiętać?

Nikt w pracy nie lubi się przejadać. Zbyt pełny żołądek sprawia, że może pojawić się senność, brak koncentracji i motywacji do wykonywania swoich służbowych obowiązków. Z tego też powodu posiłki w pracy powinny być lekkie, jednak muszą dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych, by dodać organizmowi energii do działania.

W myśl zasady, że przejadanie się w pracy nie jest najlepszym pomysłem, część osób całkowicie rezygnuje z jedzenia w trakcie swojej zmiany, jednak może mieć to bardzo niekorzystne skutki. W takiej sytuacji wracając po pracy do domu, zazwyczaj przejadamy się, chcąc nadrobić deficyt kaloryczny, który powstał w trakcie pracy. Jaki jest tego efekt? To nie tylko uczucie pełności w brzuchu. Gdy organizm nie otrzyma regularnie pożywienia, zaczyna spalać mięśnie. W dłuższej perspektywie czasu, w czasie deficytu będzie je spalał, natomiast gdy otrzyma dużą dawkę jedzenia, będzie magazynował tłuszcz na okres „głodówki”. W perspektywie czasu skończy się to nadprogramowymi kilogramami, które trudno będzie zrzucić. Jeśli więc chcesz zachować szczupłą sylwetkę, regularne posiłki (także w pracy) to podstawa.

Jak powinien wyglądać zbilansowany posiłek w pracy?

Zbilansowany posiłek to taki, który zawiera różnorodne składniki odżywcze i grupy żywności. Powinien mieć zdrową dawkę białka, węglowodanów, witamin, minerałów i niezbędnych tłuszczów. Powinien być również ubogi w tłuszcze nasycone i sól, a także bogaty w błonnik. Zalecana wielkość porcji na zbilansowane danie to około 500 kalorii.

Dania pudełkowe do pracy

Ośmiogodzinna praca, obowiązki poza pracą, realizowanie własnych pasji – tak naprawdę trudno znaleźć czas w ciągu dnia na to, by samodzielnie przygotowywać posiłki do pracy. Jeszcze trudniejszą sztuką jest przygotowywanie zbilansowanych dań, które mają odpowiednie proporcje węglowodanów, białek i tłuszczy. Co w takim razie zrobić w sytuacji, kiedy chcesz się zdrowo odżywiać, ale nie masz czasu na gotowanie? Rozwiązaniem jest dieta pudełkowa.

Dieta pudełkowa – dlaczego to najlepszy sposób na posiłki w pracy?

Jak już zostało wspomniane, decydując się na dietę pudełkową, nie musisz tracić długich godzin w kuchni. Kolejnym atutem jest fakt, że każdy posiłek dostarcza Ci odpowiedniej ilości składników odżywczych, dzięki czemu w odpowiedni sposób odżywiasz swój organizm.

Plusem diety pudełkowej jest też różnorodność. Każdego dnia dostajesz inne posiłki, więc na pewno nie doświadczysz nudy, a wręcz przeciwnie, na pewno poznasz nowe smaki! Doskonale pokazuje to catering dietetyczny LikEat!

W naszej ofercie znajduje się dieta Office Box, która składa się z trzech posiłków: drugiego śniadania, obiadu i podwieczorku, zatem do Twoich zadań będzie należało jedynie przygotowanie śniadania i kolacji.

Przykładowe menu w diecie Office Box:

II śniadanie: ślimaki z ciasta francuskiego nadziewane twarożkiem i tatarem z suszonych pomidorów i grillowanej cukinii.

Obiad: gulasz wołowy po meksykańsku z papryką, kukurydzą, pomidorami i ryżem.

Podwieczorek: fit ciasto marchewkowe z orzechami i serkiem malinowym.

Dzięki usługom cateringu dietetycznego okazuje się, że jedzenie do pracy wcale nie musi być nudne i niezdrowe. Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem diety pudełkowej do pracy, skontaktuj się z nami!

Nasz catering dietetyczny działa w wielu miastach w Polsce, dowozimy m.in.: