10 października 2022

Od czego zacząć odchudzanie?

Nadszedł ten dzień, stwierdzasz: “chcę schudnąć!” Jednak jak się do tego zabrać, od czego zacząć odchudzanie, by efekty były szybko zauważalne, ale też trwałe? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Jak zacząć odchudzanie w głowie?

Często myślimy o utracie wagi jako procesie zewnętrznym. Skupiamy się na fizycznym, a nie psychologicznym aspekcie procesu utraty wagi. Ale co by było, gdybyśmy zmienili naszą perspektywę i zaczęli pracować nad odchudzaniem od wewnątrz?

To, co myślisz i czujesz na temat swojego ciała, odgrywa znacznie większą rolę w Twojej wadze, niż możesz sobie wyobrazić. Badania pokazują, że ludzie, którzy mają negatywne nastawienie do swojej sylwetki, częściej borykają się z przybieraniem na wadze. Z kolei osoby, które myślą o swoim ciele pozytywnie, mają większe szanse na sukces w odchudzaniu!

Jeśli chcesz zacząć chudnąć, czas zmienić nastawienie, zaczynając już dziś!

Od czego najlepiej zacząć odchudzanie?

Jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby chcące zrzucić nadprogramowe kilogramy, jest to, jak zacząć chudnąć i jak zacząć dietę. Warto już na początku wiedzieć, że proces chudnięcia powinien być związany z całościową zmianą swojego stylu życia. To nie tylko dieta, ale nowy pomysł na siebie, na własne życie i właśnie dlatego wymaga dużo czasu i wysiłku, cierpliwości i siły woli.

Aby schudnąć, musisz najpierw zmienić nastawienie. Musisz upewnić się, że myślisz o swoich celach odchudzania każdego dnia, a nie tylko na siłowni.

Istnieje wiele sposobów na zmianę sposobu myślenia, ale jednym z najlepszych jest tworzenie własnych, nowych nawyków. Nawyki pomagają tworzyć nowe skojarzenia w mózgu. Kluczowa jest przede wszystkim rezygnacja z niezdrowych przyzwyczajeń. Zdarzało Ci się podjadać w nocy? Zamiast niezdrowej przekąski sięgnij po szklankę wody. Masz ochotę na chipsy podczas oglądania filmu? Zamień je na zdrowe chipsy z suszonych jabłek.

Pierwszym krokiem jest więc określenie, jakie są niezdrowe nawyki. Większość ludzi nie wie, ile kalorii spożywa dziennie, a śledzenie tych informacji może być trudne, jeśli nie prowadzą dziennika żywności. Jeśli chcesz schudnąć, upewnij się, że codziennie spożywasz odpowiednią ilość jedzenia. W zapisywaniu tych informacji mogą pomóc aplikacje na telefon, które pomogą Ci kontrolować spożycie kalorii oraz makroskładników.

Jeśli chcesz zacząć chudnąć, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to znaleźć nowe sposoby dokonywania zdrowych wyborów w swojej diecie i stylu życia. Zacznij chodzić na spacery lub wykonuj inne czynności, które pomogą Twojemu organizmowi spalać tłuszcz, zamiast go odkładać.

Jak przetrwać pierwsze dni na diecie?

Pierwsze dni na diecie mogą być najtrudniejsze. Dzieje się tak, ponieważ dostosowanie się do nowego schematu zajmuje organizmowi trochę czasu. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić rozpoczęcie tej nowej drogi i przystąpić do realizacji celów związanych z odchudzaniem.

– Musisz wyeliminować z diety wszystkie napoje cukrowe, napoje gazowane, soki, słodką herbatę i inne słodkie napoje.

– Utrzymuj nawodnienie, pijąc co najmniej 8 szklanek wody dziennie

– Jedz dużo białka i warzyw, aby czuć się sytym i uniknąć łaknienia

– Pij zieloną herbatę lub herbatę ziołową zamiast kawy

Jakie są diety odchudzające?

Istnieje wiele rodzajów diet odchudzających, z których możesz wybierać. Najpopularniejsze to:

– Dieta ketogeniczna

– Dieta paleo

– Dieta niskokaloryczna

– Dieta wysokobiałkowa

– Dieta bezglutenowa

– Dieta wegetariańska lub wegańska

Mądre odchudzanie – 6 praktycznych wskazówek

Odchudzanie to trudne zadanie, ale nie musi tak być. Jest wiele sposobów, aby schudnąć, a te sześć praktycznych wskazówek pomoże Ci pozostać na dobrej drodze i uczynić Twoją podróż tak łatwą, jak to tylko możliwe.

1) Upewnij się, że śpisz wystarczająco dużo

Sen jest ważny dla zdrowia, a jego brak może prowadzić do zwiększonego poziomu stresu, co z kolei może powodować przejadanie się. Staraj się spać co najmniej 8 godzin każdej nocy.

2) Pij więcej wody

Picie wody nie tylko wypłukuje toksyny z organizmu, ale także utrzymuje nawodnienie i energię. Pij około 6-8 szklanek wody dziennie, aby uzyskać optymalne korzyści zdrowotne.

3) Zjedz śniadanie

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ponieważ dostarcza energii, której potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania. Spróbuj zjeść zdrowe śniadanie, odpowiednio zbilansowane, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

4) Pozbądź się słodkich przekąsek z domu

Jeśli dotychczas podjadanie przekąsek między posiłkami było na porządku dziennym, słodycze towarzyszyły Ci również podczas oglądania telewizji, czas z tym skończyć. Pozbądź się z domu wszystkich niezdrowych produktów, które są wysokokaloryczne, ale nie wpływają korzystnie na Twoje zdrowie i wagę.

5) Zacznij uprawiać sport

Tylko połączenie sportu i zdrowej diety przynosi szybkie i zadowalające efekty. Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię. Na początek wystarczą spacery, wystarczy dziennie wykonywać 6 tys. kroków, by cieszyć się dobrym zdrowiem, a to tak naprawdę godzinny spacer. Warto zainstalować aplikację, która będzie mierzyć przebyty dystans.

6) Prowadź dzienniczek posiłków

Znów wrócimy do aplikacji. By kontrolować spożycie kalorii, warto zapisywać w aplikacji spożyte posiłki. Dzięki temu będziesz mieć większą świadomość na temat tego, co jesz.

Dla wielu osób przejście na zdrową dietę może być procesem trudnym. Bez wiedzy profesjonalnego dietetyka trudno przygotowywać sobie niskokaloryczne i jednocześnie zbilansowane posiłki. Dlatego też warto skorzystać z cateringu dietetycznego LikEat, który jest przede wszystkim rozwiązaniem wygodnym i zdrowym. Zachęcamy do zamówienia jednej z naszych diet!

Nasz catering dietetyczny działa w wielu miastach w Polsce, dowozimy m.in.: