13 listopada 2023

Jak dobrać dla siebie odpowiednią dietę pudełkową?

W dzisiejszych zabieganym świecie, pełnym obowiązków i ograniczeń czasowych, zdrowe odżywianie staje się coraz trudniejsze do osiągnięcia. Jednym z rozwiązań, które pomaga nam dbać o swoje zdrowie i utrzymać odpowiednią wagę, jest dieta pudełkowa. Catering dietetyczny to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków, a chcą jeść dobrze i zdrowo. Każda dieta pudełkowa zapewnia niezbędne składniki odżywcze, dostosowane do naszych celów żywieniowych. W jaki sposób wybrać catering dietetyczny idealny dla siebie?

Dieta pudełkowa – najważniejsze kryterium

Pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru odpowiedniej diety pudełkowej są nasze osobiste cele żywieniowe. Każda dieta pudełkowa ma za zadanie zapewnić niezbędne składniki odżywcze w postaci zdrowych posiłków, jednakże ich ilość i poszczególne elementy mogą się różnić w zależności od naszego głównego celu. Czy chcemy schudnąć, zyskać masę mięśniową, czy po prostu utrzymać zdrową wagę? To pytanie stanowi punkt wyjścia do doboru odpowiedniego planu żywieniowego. Dieta pudełkowa może być dostosowana do różnych celów, więc ważne jest, aby wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Od tego głównie zależy kaloryczność czy liczba posiłków.

Jak dobrać kaloryczność diety pudełkowej?

Kolejnym ważnym aspektem jest określenie odpowiedniej kaloryczności diety pudełkowej. Jeśli celem jest redukcja masy ciała, konieczne jest utrzymanie deficytu kalorycznego, czyli spożywanie mniej kalorii niż organizm zużywa. W przypadku zwiększenia masy mięśniowej lub utrzymania wagi dieta powinna być kalorycznie zrównoważona. Na zapotrzebowanie kaloryczne na też wpływ:

  • wiek,
  • wzrost,
  • waga,
  • płeć,
  • poziom aktywności fizycznej.

Dzienne zapotrzebowanie energetyczne to niezwykle istotna kwestia, dlatego zamówienie diety pudełkowej powinno być poprzedzone dokładną analizą. Zdrowa dieta dla każdego może przyjąć inną postać.

Diety pudełkowe a choroby lub alergie

Dla wielu osób dieta nie jest tylko kwestią utrzymania wagi, ale także zarządzania zdrowiem. Warto pamiętać, że wiele diet pudełkowych oferuje opcje dla osób z różnymi chorobami lub alergiami pokarmowymi. Cateringi dietetyczne często dostosowują się do konkretnego zapotrzebowania klientów, stosując różne wykluczenia, wymieniane na inne składniki odżywcze. W LikEat możesz zdecydować się na wersję bezglutenową i bez laktozy, co jest niezwykle korzystne dla osób uczulonych na te składniki. Możesz również zrezygnować z ryb czy owoców morza lub wybrać dietę lekkostrawną dla odciążenia żołądka. Dla cukrzyków lub osób chorujących na insulinoodporność sprawdzi się natomiast dieta Low IG, która składa się z produktów z niskim indeksem glikemicznym.

Preferencje smakowe a różne rodzaje diet pudełkowych

Podczas wyboru cateringu dietetycznego warto również wziąć pod uwagę swoje preferencje smakowe. Niektórzy z nas lubią odkrywać nowe smaki i potrawy, podczas gdy inni wolą klasykę. Istnieje wiele rodzajów diet pudełkowych, takich jak wegetariańska, keto czy sport, które różnią się pod względem składników i smaku. Wybierając odpowiednią dietę, warto zastanowić się nad tym, jakie potrawy lubimy najbardziej, aby dieta była nie tylko zdrowa, ale także smaczna. Możesz też postawić na tradycyjne, zdrowe posiłki rodem z polskiej kuchni, wybierając zestaw domowy. Z naszym cateringiem dietetycznym rozgorzeje w Tobie miłość do jedzenia!

Catering dietetyczny LikEat – postaw na jakość!

Jeśli chcesz wybrać najlepszy catering dietetyczny, postaw na LikEat! Proponujemy różnorodne diety, w tym dla osób aktywnych fizycznie, chcących zbudować masę mięśniową, pragnących zrzucić zbędne kilogramy lub tych, którym po prostu zależy na zdrowym odżywianiu i wprowadzaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Jeśli masz wątpliwości, nasi specjaliści pomogą Ci wybrać odpowiednią kaloryczność posiłków i najlepszą dietę dla Twojego zdrowia. Działamy na terenie wielu miast w całej Polsce. Oferujemy m.in.: