17 lipca 2020

Dieta pudełkowa – 5 powodów, dla których warto ją wybrać

Jesz, bo jedzenie daje Ci energię do życia. Ale jesz też dlatego, że sprawia Ci to przyjemność. Kiedy sięgasz po zdrowe i zbilansowane posiłki, wiesz, że dostarczasz swojemu ciału wszystkiego, czego potrzebuje. Dbając przy tym o swoje dobre samopoczucie i chroniąc się przed chorobami. Ale jak codziennie, kiedy na wszystko brakuje czasu, przygotowywać sobie smaczne, a zarazem wartościowe posiłki? Jest na to sposób – dieta pudełkowa.

Powód 1 – dieta pudełkowa jest dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb

Decydując się na dietę pudełkową, wybierasz plan żywienia dostosowany do Twoich potrzeb. Może chcesz schudnąć i liczysz kalorie (wybierz dietę redukcyjną), może chcesz rozbudować masę mięśniową (dieta bodybuilder), a może potrzebujesz diety leczniczej (dieta low IG). W zależności od tego, jak chcesz się odżywiać, zamówione posiłki dostarczą Ci odpowiednią ilość kalorii i niezbędnych dla Twojego zdrowia składników odżywczych.

Powód 2 – dieta pudełkowa to zdrowe i zbilansowane dania

Codzienne przygotowanie 4-5 wartościowych posiłków może być dla Ciebie obciążające, zwłaszcza jeśli pracujesz na etacie. Poza domem spędzasz większość dnia, kiedy więc znaleźć czas na gotowanie? Posiłki trzeba jeszcze wymyślić, zaplanować zakupy, a potem przyrządzić dania. Wybierając dietę pudełkową, zamiast stać w kuchni, przeznaczasz czas na swoje ulubione zajęcia.

Powód 3 – dieta pudełkowa to koniec zakupów spożywczych

Nie lubisz chodzić na zakupy i zastanawiać się, co możesz zjeść następnego dnia. Dzięki diecie pudełkowej „rezygnujesz” z tego nieprzyjemnego obowiązku. Koniec z listami zakupów, wybieraniem świeżych owoców i warzyw, czytaniem składów na opakowaniu. W wybranym przez siebie planie żywieniowym otrzymasz zbilansowane posiłki przygotowane ze składników pochodzących od sprawdzonych dostawców. Możesz mieć pewność, że dostarczane do Twojego domu dania będą zawsze świeże, bez konserwantów i niepotrzebnych dodatków. Zamiast więc biegać po sklepie w poszukiwaniu wartościowych półproduktów, zamów wygodny dla siebie catering dietetyczny.  

Powód 4 – z dietą pudełkową osiągniesz swoje cele żywieniowe

Pisząc o celach żywieniowych, mamy na myśli np. rozbudowę masy mięśniowej, utrzymanie prawidłowej masy ciała, czy poprawę wyników badań. Kiedy samodzielnie przygotowujesz posiłki, nie zawsze masz czas i ochotę, żeby dokładnie ważyć każdy składnik, obliczać kaloryczność i przestrzegać zasad zbilansowanej diety. Dużo ćwiczysz i pracujesz nad zwiększeniem mięśni? Ryż i kurczak pewnie pomogą Ci osiągnąć Twój cel, ale co z Twoim samopoczuciem? W diecie bodybuilder otrzymujesz smaczne dania wraz z posiłkiem okołotreningowym, które zaopatrują Twój organizm we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Dostarczasz sobie nie tylko białka i węglowodanów, ale też zdrowych tłuszczy, witamin i minerałów. W diecie Low IG jadłospis opiera się o produkty z niskim indeksem glikemicznym, tak żeby pomóc Ci kontrolować schorzenia powiązane ze zbyt wysokim poziomem cukry we krwi (insulinooporność, cukrzyca typu II).

Powód 5 – dieta pudełkowa jest smaczna!

Zdrowo nie znaczy bez smaku. A dieta pudełkowa jest na to świetnym przykładem. Dostajesz urozmaicone i pysznie smakujące posiłki. Jesz je z przyjemnością, wiedząc, że dostarczasz swojemu ciału wszystkiego, czego potrzebuje. Zapewniasz sobie zdrowie i dobre samopoczucie, nie martwiąc się o zakupy i gotowanie. Czy to nie wygodne, kiedy po długim dniu pracy wracasz do domu, a już po chwili możesz zjeść smakowity obiad? Bez stania w kuchni, wymyślania dań i liczenia kalorii. Dieta pudełkowa daje Ci pełną kontrolę nad swoim sposobem odżywiania. Dlatego warto choć przez jakiś czas jej spróbować.

Chcesz zamówić dietę pudełkową w Dąbrowie Górniczej, a może interesuje Cię catering dietetyczny w Bielsku-Białej? Zamów ją online! Do wyboru masz kilkadziesiąt polskich miast!